עולם מודפס ואומנות טכנולוגית
CTRL+P למציאות

המהפכה השלישית כבר כאן. הפער בין העולם הוירטואלי להתממשות בחומר, נסגר. מדפסות תלת מימד נמצאות כיום בכל מקום. הן מהוות כלי למקפצה טכנולוגית וביצועית בכל תחום אפשרי: ברפואה, בתעשייה, בעיצוב המוצר, באופנה, במשחקים, בטכנולוגיה ועוד. בעולם עובדות מדפסות שמדפיסות רכב שלם, ארוחת צהריים, עורקים להשתלה ואין סוף פלאים.

IMG_9382

פסטיבל גיק פיקניק יציג מעל 30 מדפסות שונות, ניתן יהיה להסתובב, לחוש, להשתתף בתכנון והדפסה ולפגוש ממציאים ויזמים מהתחום. המתחם יארח פאב לאבס, יוצרים מקוריים, חברות מדפסות ואומנים. המתחם ישלב גם מייצגי אומנות גיקית, אינטראקטיבית וטכנולוגית.

משהו מודפס

מדעטק פאב לאב

בחסות חברת מפעיל
mafil_logo

החברה ממעבדת היצירה בחיפה מסדרים לנו מתחם תוכן חוויתי. במתחם תוכלו לפגוש מדפסות והדפסות, לשמוע הסברים, להתנסות בתכנון מוצרים וכמובן להשתתף במופע סריקה לייב והדפסה של הראש הנסרק בזמן אמת. המודלים הסרוקים יודפסו במדפסות תלת מימד זוכת הפרסים מבית אולטימייקר, באיכות הדפסה ורזולוציה גבוהה. המותג מיובא ע"י חברת מפעיל בע"מ, החברה הגדולה בארץ לשיווק מדפסות תלת מימד.

01_Motorcycle

אתר

XLN

XLN הינה עמותה לחינוך טכנולוגי והנגשת הטכנולוגיות החדשות לכולם. המתחם שלהם בפסטיבל יכלול מרחב מדפסות והדפסות, סדנאות, לימוד וחווייה עם מגוון רחב של מדפסות ואפליקציות.

בנוסף יוצב אוטובוס היוצרים בלב הפסטיבל שיושק באירוע ויהווה מעבדת פאבלאב ניידת שתגיע לכל יישוב בפריפריה בשנים הקרובות.

אתר

TOM

TOM הינו חלק מתנועה עולמית חדשה ומתרחבת של טכנולוגיה שמתמקדת בפיתוח פתרונות מותאמים אישית לאנשים עם צרכים מיוחדים. במתחם יציגו TOM את התוצרים הייחודיים שלהם ואת הייחוד של הגישה שמשנה חיים של מאות אלפים בעולם.

אתר

וורטהיים 3D

חברת וורטהיים 3D מייצרת מדפסות גדולות במיוחד, בפסטיבל הם יציגו את הטכנולוגיה הייחודית שלהם ומגוון רחב של תוצרי הדפסות ענק כמו כסאות שלמים, מנועים של מכוניות וראש ענק של פרנקשטיין.

פרנקנשטיין 3D

אתר

UIM

UIMWIN

החברה הוקמה במטרה להנגיש בחכמה את "עולם הייצור" בדגש על תחומי התלת מימד – וזאת באמצעות פיתוח מערכת, מודולארית, גמישה, מדויקת ופתוחה המאפשרת נגישות לכולם; הן למהנדס, הארכיטקט והמתכנן והן לבעלי התחביב והאנשים בבית הרוצים ליצור ולייצר מוצרים פיזיים בסביבת תלת-המימד.

בסיס הטכנולוגיה של החברה מבוסס על מבנה מרכזי בצורת גשר / פלטפורמה לניהול ראשים בצירי XYZ, בתוספת טכנולוגית החלפת ראשים ב"קליק", קישוריות מהירה ונוחה לתוכנת הפעלה וניהול הייצור המאפשרת שליטה על פעולת הראשים. ישנם מגוון של ראשי הדפסה החל מראשי הדפסה לפלסטיק, ראש כרסום ואפילו ראש הדפסה בשוקולד…. המשתמש מחבר את הראש הרלוונטי ומתחיל מייד לייצר!

מייסדי חברת UIMWIN הם בעלי ניסיון של עשרות שנים בעולם התעשייה והייצור.

מסקנתם היא שכיום עולם התעשייה והייצור אינו נגיש מספיק לקהל הרחב ולמשתמשים שאינם מקצוענים בתחומי ההנדסה והתכנון, ויש לשנות לחלוטין את אופן החשיבה כדי להנגיש את עולמות היצור והיצירה בתלת מימד –  לכולם בפשטות קלות, איכות, דיוק ויעילות.

תמונה 1

מה יוצג בפסטיבל?

החברה תציג בפסטיבל מספר מדפסות עם מגוון ראשים ויישומים – כל מדפסת תייצר משהו אחר…

למדפסת אחת יחובר ראש המיועד להדפסה בפלסטיק ונייצר בו מודלים ייחודיים מקבצי תלת מימד ישירות מהמחשב או מאפליקציה

למדפסת אחרת יחובר ראש שרטוט שיצייר פנים של משתתפי הפסטיבל באופן אוטומטי על ידי טכנולוגיית זיהוי תמונה.

ועוד כל מיני הפתעות…שווה להגיע ולהתרשם ממקור ראשון, שנאמר: " טוב מראה עיניים מאלף מילים".

תמונה 2

אתר

סרטון

Tardis

אמנם לא מודפס אבל ללא ספק אומנות של גיקים. מי שיודע שה-Tardis זה מכונת הזמן של דר הו ייתרגש מאוד לדעת שהוא יוכל לחוות כניסה ל-Tardis בגודל טבעי בפסטיבל וכל מי שלא, יחשוב שזה תא טלפון משוכלל במיוחד.

Varenia

מייצג מדהים ומרגש של יוצרת בין לאומית מספק חווייה נעימה של מחוץ לעולם הזה על ידי שימוש פשוט במאוורר ענק ורצועות של פלסטיק.

באחריות – לא תרצו לצאת.

תמונת דמה 3D

Sasha Frolova

סשה כבר שנים פעילה מאוד בסצנת האומנות כאשר היא מתמחה באומנות של החומרים, ההדפסות, ההלחמה והניפוח.

לגיק פיקניק ישראל היא מביאה שתי יצירות מתנפחות שמעמידות את המרחב עצמו בספק. שני פסלי ענק מתנפחים שמייצרים חוויה שונה בהתאם לזווית שממנה מתקרבים אליהם.

סאשה פרולובה תמונה של הפסלים

מייצגי אומנות

הפסטיבל יארח מגוון אומני מייצג ומייצגי אומנות שיהוו חלק מהנוף הקרנבלי של הפסטיבל: איזוטופ ענקי, מייצג אינטראקטיבי ענק של המוח, ציור קיר שהקהל יכול לנגן עליו, גרפיטי תלת-מימד ומופע ציור איירבראש ענק בלייב.

תמונות של אומנות גיק פיקניק