המייקרים באים
גיקים מוכשרים במיוחד

תנועת המייקרים העולמית הינה כח עולה ומשמעותי המחבר בין עולמות האמנות, הטכנולוגיה, החידוש והיצירה. בכל העולם מיליוני אנשים משקיעים את הזמן הפרטי שלהם בהמצאה, עיצוב וייצור של כל מיני מכונות/מכשירים שעושים בחינניות פעולות פשוטות. הקהילה שנוצרה, הן ברמה המקומית והן בתנועה גלובלית מהווה את אחת החזקות ובעלות הפוטנציאל בעולמינו המתקדם.

בישראל היום יש תנועה חזקה מאוד של מייקרים, עשרות קבוצות פעילות, ביחס מדהים לכמות האוכלוסיה פועלים בשנים האחרונות בישראל ופסטיבל גיק פיקניק יארח את המובילים שבהם – קבוצת פוריל, אומנים ממוסררה, בצלאל ומגוון מקורות יציגו את עבודתיהם שחלקם נבנו במיוחד עבור הפסטיבל.

שולחן-נגינה

המשמדה

ForReal Team הגו את מכונת ההריסה המושלמת, כדור מתכת ענקי שבלחיצת כפתור ניתח אל עבר כל חפץ ומשמיד אותו באופן טוטאלי. איזה מוח יכול להמציא כזה דבר נפלא, הוספנו מצלמה סלואו מושן ואנו מזמינים אתכם להשמיד כל מה שתרצו בפסטיבל.

אתר

BubbleBot

דמיינו מכונה שמייצרת באופן אוטומטי וללא מגע יד אדם, בועות סבון ענקיות – גאוני לא? מכונה סופר פשוטה, לא מתיימרת אבל לא משנה איפה היא תוצב, היא מיד הופכת למרכז העיניינים. מה יש בבועות סבון ובני אדם? אנחנו ללא ספק מקדישים את הפסטיבל להעמקת המחקר בנושא הזה.

התוכים מדברים

באחד הפינות של הפסטיבל, מתחת לעצים, בספסלים פסטורליים. תוכלו להצטרף לשיחת תוכים פטפטניים במיוחד, הם ירגישו שאתם בסביבה ויפתחו בשיחה – לא לאנשים רגישים במיוחד.IMG_5105

אקשן פיינטר

גרפיטי דיגיטלי זה דבר מדהים, סטודיו ForReal בנו קונסטלציה דיגיטלית שמאפשרת לקהל "לרסס" גרפיטי צבעוני על ידי תנועות גוף. זה ממש ממש מגניב.

אקשן-פיינטר

boombox

שני מייצגי סאונד אינטראקטיביים, קופסאות נגינה שמגיבות לקהל שנוגע, דופק או לוחץ עליהן. החברה ממוסררה יצרו מתחם ייחודי שכל אינטראקציה איתו ועם קופסאות הפלא הללו ייצר מוסיקה והשתוללות. קופסא אחת מכוונת לכלי הקשה ואחת לכלי נשיפה.

אתר

Mirror Maze

פעם היינו הולכים במבוך של מראות בלונה פארק, זה היה מעוות אותנו, עושה אותנו שמנים או רזים או גבוהים או גם וגם וגם, המייקרים כמובן יצרו שדרוג והם משיגים את האפקט עם מסכי פלאזמה וקילר פרוגראמינג – יהיה אפקטיבי.

mirror-maze

OFFBITS

רועי יצר עולם שלם של דמיון ופנטזיה משאריות של חלקי חילוף, ברגים ואומים וצינורות וחוטי חשמל. הפילוסופיה שעומדת מאחורי היוזמה הנדירה הזאת היא להפוך את ההתעסקות במחזור למהנה ואומנותית ולחנך את הדור הבא לייצר בשיטות ממוחזרות לא מוצרים סבירים אלה לתכנן את המצויינות דרך חשיבה מתחדשת ומשתלבת סביבתית.

בפסטיבל תוכלו לחוות ולהשתתף בבנייה של עיר ענקית לממלכת ה-OFFBITS בשיתוף גְרוּטָא_אָמָּנוּתָא© מיסודו של צבי הלברכט.

offbits

Cyphone

אוראל אלימלך הינו מייקר מוביל בישראל, בפסטיבל גיק פיקניק הראשון בארץ הקודש יציג אוראל שני עבודות. העבודה הראשונה – ה-Cyphone הינה קלאסיקה אמיתית שרבים מאיתנו גדלנו עליה. זוכרים את משחק הסיימון? עם האורות והמנגינה שמבקשים מהשחקן לעקוב ולשחזר רצף של לחיצות לפי הסדר?

ה- Cyphone הוא משחק סיימון אמר בתוך תא טלפון ישן כאשר כל התא הופך למשחק עצמו – תהנו, שנות השמונים חזרו בגדול.

Cyphone

מכונת כתיבה מנגנת

העבודה השנייה של אוראל בפסטיבל הינו שולחן נגינה מהפנט, עם מלא מלא כפתורים, ידיות ופדלים שמזמינים את הקהל לבוא ולהתמסר לחווייה של מוזיקה ומכניקה, של גילוי ויצירה.

TARDIS

בלב הפסטיבל תוכלו למצוא את ה- TARDIS,לכשתתקלו במייצג או שזה יראה לכם כמו תא טלפון מוזר ולא קשור(אתם לא ממש גיקים) או שישר תזהו את מכונת הזמן האולטימטיבית של דוקטור הו (אתם גיקים לעניין), מיד תתרגשו ותוך כדי כניסה אל תוך המייצג ונגיעה בלתי אמצעית בחומר תשוגרו מיידית לעולם קסום של סדרת מופת והפרק האהוב עליכם.

Abandoned_TARDIS_Doctor_Who_trees_forest_phone_booth_1920x1080