מתחם החלל
סינמה ירח

עמותת SpaceIL שבונה את החללית הישראלית הראשונה לירח, מזמינה אתכם להצטרף למסע מרתק לירח במתחם "סינמה ירח", שבו יוקרן לראשונה בישראל הסרט: Back To The Moon For Good – "בחזרה לירח לתמיד", המתאר את סיפורו של מרוץ החלל המודרני: צוותים מכל העולם, ביניהם SpaceIL מישראל, משתתפים בתחרות בינלאומית  בשם: Google Lunar XPRIZE, להנחתת חללית רובוטית על הירח.

במתחם תוכלו ליהנות מצפייה בסרט, להצטלם למזכרת עם החללית הישראלית ולילדים שבינכם – לקחת חלק ביצירת קיר צביעה חללי ענק.​ הסרט יוקרן בכל שעה עגולה החל מהשעה 10:00 בבוקר. אורך הסרט: 24 דקות.  בואו להמריא איתנו לירח וצפיה נעימה!

להנחית את החללית הראשונה על הירח – זו מטרתה של SpaceIL, עמותה ישראלית ללא כוונת רווח. SpaceIL הוקמה בסוף שנת 2011 על ידי שלושה מהנדסים צעירים: יריב בש, כפיר דמרי ויהונתן ויינטראוב. השלושה נענו לאתגר התחרות העולמית Google Lunar XPRIZE, שתכליתו: מרוץ בינלאומי מודרני לירח. מבין 16 הקבוצות שנותרו כעת בתחרות, SpaceIL היא הנציגה הישראלית היחידה. באוקטובר 2015 ציינה SpaceIL אבן דרך משמעותית בפרוייקט, כשהפכה לקבוצה הראשונה שחתמה על חוזה שיגור ועל רכישת "כרטיס טיסה" לירח.

העמותה הודיעה כי היא מחויבת לתרום את כספי הזכיה הפוטנציאליים – 20 מיליון דולר לזוכים במקום הראשון – לטובת קידום המדע והחינוך המדעי-טכנולוגי בישראל. כבר כיום היא פועלת ליצירת "אפקט אפולו" חדש בישראל: לעורר ההשראה בקרב הדור הצעיר לבחור במקצועות המדע, ההנדסה, הטכנולוגיה והמתמטיקה.