You are currently viewing איך תשמרו על הסוכך שלכם כדי שתמיד ייראה כמו חדש?

איך תשמרו על הסוכך שלכם כדי שתמיד ייראה כמו חדש?

התקנת סוכך זרועות היא השקעה בבית שלכם, במראה החיצוני ובסגנון, ולכן תמיד טוב לשמור על האסתטיקה שלו כך שייראה כמו חדש. אבל, מה קורה אחרי שעות רבות של חשיפה לשמש וגשם? איך באמת אפשר לשמור על הסוכך בצורה הטובה ביותר?

 

באופן כללי, כדי לשמור על סוכך זרועות במצב מצוין, יש לבצע תחזוקה סדירה שבדרך כלל כוללת ניקוי יסודי פעם בשנה. שימוש בצינור הגינה, כדי לסלק פסולת שהצטברה על בד הסוכך, יסייע לכם לשמור על המראה הנקי והאסתטי שלו. השתמשו במברשת רכה יחד עם סבון טבעי עדין ומים פושרים כדי להסיר לכלוך וכתמים מהבד. אל תשתמשו בדטרגנטים! שטפו היטב את הבד כדי להסיר את כל הסבון. סבון שנותר על הבד ישאיר סימנים ושאריות של גיר. ייבשו היטב את הבד לפני שאתם סוגרים את הסוכך. אל תאפשרו לשלוליות להצטבר על הבד.

 

הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לבצע את פעולת הניקוי של הסוכך שלכם בדרך הנכונה:

 

  • הסירו פסולת מבד הסוכך באמצעות מטאטא או מברשת גדולה.
  • נקו את הבד מלמטה עד למעלה.
  • שטפו את כל חלקי הסוכך – את מה שפספסתם אתם תראו לאחר שהבד התייבש, לכן חשוב לעשות זאת ביסודיות.
  • שטפו את הסוכך בערך פעם בחודש עם צינור גינה, והקפידו לשמור על הצד התחתון נקי על ידי צחצוחו עם מטאטא הבית.
  • שמרו על השיחים והגפנים כך שלא יבואו במגע עם הסוכך, הם מכילים חומצה שיכולה לגרום נזק לבד. בנוסף, חפשו מסגרות סוכך עמידות בפני חלודה. למרות שהיווצרות של חלודה אינה סבירה כל כך, כאשר היא ישנה, היא יכולה לגרום לשחיקת המסגרת וכתמים על הבד.

 

תפעול המערכת ופתיחת הסוכך

סובבו את הציוד עם ידית הארכובה שסופקה לכם בכיוון אחד, כדי להאריך את הסוכך. סובבו בכיוון ההפוך כדי לגלגל אותו בחזרה. ידית הארכובה צריכה להיות מוחזקת בזווית מסוימת בעת ההפעלה. הזרועות לרוחב יהיו מכופפות, אבל נעולות, כאשר הסוכך פתוח במלואו. זה נורמלי. הן לעולם לא יתיישרו לגמרי. כל ניסיון לעשות זאת בעצמכם יפגע בסוכך. כאשר אתם פותחים את הסוכך, היזהרו לא לגלגל את הבד החוצה מעבר להילוך שבו החיבורים לנעול את הבד והוא מתחיל לשקוע. אם זה קורה, כדאי לגלגל את הסוכך בחזרה עד שהבד הופך להיות מתוח שוב.

סגירת הסוכך

סוכך זרועות נועד כדי להגן עלינו מפני השמש בלבד. אין להשתמש בו כשיש רוח חזקה, גשם, ברד או שלג. אנו ממליצים שהסוכך יישאר סגור כשהרוח במהירות של 20 קמ"ש או יותר. אל תאפשרו לזרדים, עלים או כל פסולת מוצקה אחרת להישאר על בד הסוכך כאשר אתם סוגרים אותו. בעת הסגירה, אל תלחצו על חזית הסוכך, הבד תמיד צריך להתגלגל אחורה בחלק העליון של צינור הרולר ולא מתחתיו.

 

מסגרת הסוכך

המרכיבים העשויים מאלומיניום הם בעלי גימור עמיד, כאשר המפרקים משמנים את עצמם. המוצר שלכם מתוכנן כך שתחזוקה אינה נדרשת בדרך כלל. עם זאת, זה רעיון טוב לשטוף את המסגרת עם צינור גינה ולנגב אותה עם מטלית רכה בתחילת העונה. בנוסף, סוכו את החלקים הנעים מדי שנה עם חומר סיכה כדי לשמור על פעולה אופטימלית ושקטה. אם ישנן חריקות בעת הפעלת הסוכך, נסו לשמן אותו במקומות הנכונים. המקום הנפוץ ביותר שבו סוכך זקוק לשימון הוא בקצה צינור הרולר. ריסוס של חומר סיכה על הציר בשלב הזה יבטל כמעט את כל קולות החורקים. הקפידו לשמור על התרסיס הרחק מהבד.

 

אחסון בחורף

סגרו את הסוכך לקראת החורף. אם לסוכך שלכם יש וילונית תלויה, הסירו אותה על ידי שליפתה מהחזית. אחסנו אותה באזור יבש ומאוורר היטב. אין לאחסן אותה בשקית ניילון כיוון שזו "מלכודת לחות", וכך יכול להיווצר עובש.